DJ'S

Welcome to Online Radio BenefickStation

Immerse your mind in the world of electronic music on our wave...

Trance, House, Deep, Breaks, Chillout... and more

EVENTS

Monday

11:00-12:00 (GMT) SHARK - Dimension Trance (Episode 203)
16:00-17:00 (GMT) AG - RadioAction (Techstep Mix Mix) (Episode 050)
17:00-18:00 (GMT) John Matrix - Avec Amour
18:00-19:00 (GMT) iPhonix - Frequency (Episode 003)
19:00-20:00 (GMT) Fly A Kite - The Dream Cafe (Future-Garage & Chill-step Mix) (Episode 032)

Tuesday

06:00-15:00 (GMT) DJ Andrey Bozhenkov - Birthday! Retro Dance Party! (Pt.01-09)
15:00-16:00 (GMT) Affect Moon - Plastinka (Episode 033)
16:00-18:00 (GMT) Soursop - Side Effect Podcast ON AIR (Episode 045)
18:00-19:00 (GMT) Fredix - Trance And Love (Episode 232)
19:00-20:00 (GMT) Electralex - The Dream Cafe (Ambient & Minimal-Techno Mix) (Episode 033)

Wednesday

14:00-15:00 (GMT) AG - World House Music (G House Mix) (Episode 045)
15:00-17:00 (GMT) Andrew Heaven - Trance in Energy (Episode 210)
17:00-18:00 (GMT) Alexander Komarov - TranceLine (Episode 008)
18:00-19:00 (GMT) BitPixel - Trance Story (Episode 019)

Thursday

10:00-12:00 (GMT) Saryan - The Nature Of Trance (Episode 085)
12:00-13:00 (GMT) AG - Transelation (Episode 039)
13:00-14:00 (GMT) DJ NataliS - Mixtape for Online Radio BenefickStation (Spingtime) (Episode 010)
14:00-16:00 (GMT) Robin GHood - Classic Russian Trance (Part 1)
16:00-17:00 (GMT) Fagidaze - Pure Techno Elements (Episode 025)
17:00-18:00 (GMT) Roma Vilson - Music in Style a Trance
18:00-19:00 (GMT) DJ Andrey Bozhenkov - Deep Emotion (Episode 041)
19:00-20:00 (GMT) Dana Nikolaeva - The Dream Cafe (Chillout & Ambient Mix) (Episode 034)

Friday

12:30-16:00 (GMT) John Matrix - Radiowave. Reverse 3.0
16:00-18:00 (GMT) Robin GHood - Classic Russian Trance (Part 2)
18:00-19:00 (GMT) Radio Robot - Full Flash Mixshow 2006
19:00-20:00 (GMT) Alexey Klimenko - Whims In A Trance (Episode 038)
20:00-21:00 (GMT) Vlad Cherry - Cherry Sky (Episode 189)

Saturday

15:00-16:00 (GMT) H4LL - Club Time (Episode 054)
16:00-17:00 (GMT) Sasha Odessa - S.O. Radio
17:00-18:00 (GMT) Solntsev - Fast Crab Live (Episode 035)
18:00-19:00 (GMT) DJ Blue Wave - Very Tasty
19:00-20:00 (GMT) Meteorite Project - Sound On Nature (Episode 136)

Sunday

14:00-15:00 (GMT) Wimble - Vibrations 5
15:00-17:00 (GMT) Robin GHood - Classic Russian Trance (Part 3)
17:00-18:00 (GMT) Vladimir Razinov - Immersion (Episode 150)
18:00-19:00 (GMT) Affect Moon - Arctica (Episode 036)
19:00-20:00 (GMT) Alexandr Skif - The Dream Cafe (Chillout & Balearic Mix) (Episode 035) 

  • Facebook
  • Instagram

© 2021 BenefickStation